LAKE KAPI BOYAMA

– Boyama öncesinde, kapının boyamaya uygun hale getirilmesi gerekir.
Zımpara çekilerek, öncelikle kapı üzerindeki kabarıklık veya şekil bozukluğu giderilmeli.
Temizliği için, silinerek kir, toz ve yüzeyin lekeleri temizlenmelidir.
– Lake kapı boyaması öncesinde, yüzeye dolgu işlemi yapılmalıdır. Bu sayede, ezik, çizik ve çöküntülerin ortadan kaldırılarak düz bir zemin oluşumu sağlanmalı. MDF ve Polyester olan lake kapı alanlarına polyester dolgu malzemesi kullanılmalı. Boya olarak, poliüretan astar boyası en uygun seçim olacaktır. İşlem sonrasında macunlu bölgenin yine zımpara ile üzerinden geçilmesiyle, dolgunun yüzeye tam adaptasyonu sağlanır. Hem de, var olan eksikler belirlenerek tekrar dolgu işlemi ihtiyacı var mı yok mu anlaşılmış olur.
–  Boyama işlemi 3-4 defa tekrarlanabilir. Katman olarak bu şekilde üzerinden geçilerek boyanması, tüm alanların kusursuz boyanması için oldukça etkili olacaktır. Boyama işlemi tabanca ile yapılırsa, çok kısa sürede tüm kapı çevresi en ince ayrıntısına kadar boyanmış hale gelir. Boyama esnasında, tabancadan çıkacak boya kimyasallarına karşı mutlaka sağlık tedbirlerini almanızı öneririz. Özellikle, maske ve yüz koruması işlemler boyunca tavsiye edilecek tedbir teçhizatlarıdır.Boyama sonrasında 1 gün boyunca kapı kurumaya bırakılır.

Dikkat!

Bu işlemler için ustalık kadar, el çabukluğu ve yatkınlığı da önemlidir. Ayrıca, boyama işlemlerinin ev içerisinde yapılmaması tavsiye edilir. Halı veya zemin üzerinde ciddi lekeler bırakabilir. Lake kapı boyaması, hem dekoratif ihtiyaçlar hem de sorunların giderilmesi için tamir ve düzenleme işlemlerinde sıklıkla ve kolaylıkla yapılabilir.

Sitemiz üzerinden ekibimizle iletişime geçerek, ayrıca bu konuda danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. Gereken bu tip işlemlerde, imalattan satışa kadar uzman kadromuzun deneyimlerinden de faydalanabilirsiniz.

Hızlı iletisim
  • 0366 314 88 10
  • 0532 790 23 32
  • info@3mboya.com
Kalite ve Güvenin Tek Adresi
Hızlı iletisim

Whatsapp Destek

Mehmet İNAN

Merhaba

Size nasıl yardımcı olabilirim?